Rinnapiimast võõrutamine on tähtis arenguetapp

Tahke toidu andmisega ei maksa kiirustada, see peab toimuma pikkamisi. Esialgu annate lapsele vedeliku asemel püreed, seejärel jämedama tekstuuriga ja lõpuks tükilist toitu. Sellega võib kaasneda üsnagi suur segadus!

Arenemine ja õppimine

Lisatoiduga alustamine ei seisne pelgalt lapse kõhu täitmises. Selles etapis on laps väga kohanemisvõimeline ja õpib kiiresti. Kui tutvustate lapsele paljusid maitseid, siis naudib ta hiljem erinevaid toite rohkem ja tänu sellele saate pakkuda talle tasakaalustatud menüüd.

Lisatoiduga alustamise ajal harjutage oma last ka uute tunnetega suus! Järgnevate kuude jooksul arendab lusikast söömine ja erinevate tekstuuride tutvustamine neelamis- ja närimisoskust nii, et peagi tuleb laps toime ka tükilise toiduga. See aitab arendada ka lihaseid, mida hiljem on vaja kasutada rääkimiseks.

Olge kannatlik

Pidage meeles, et lisatoidu andmine toimub suuresti katse-eksituse meetodil ja kuna söömine on nii suur muutus pärast rinnast või pudelist piima imemist, võib see aeg-ajalt väsitada nii last kui ka Teid ennast! Olge valmis olema kannatlik, kuni laps harjub tundega, et toit liigub suus ringi ja ta õpib mäluma. Peamine on mitte muretseda – mõnede toitudega harjumiseks võib kuluda kuni 15 toidukorda!

Meie oleme siin, et teid juhendada ja nõustada, kui peaksid seda vajama.