Millised on väikese lapse söömisharjumused?

Esimesed lisatoidud on püreelise konsistentsiga ja ilma tükkideta, et aidata beebil järk-järgult piimast paksemale toidule üle minna. Lapsele vajalik valkude, süsivesikute ja rasva kogus on täiskasvanute omast erinev. Milupa toidud on kohandatud väikeste laste vajadusi silmas pidades.

Kui laps hakkab sööki kätte võtma, areneb tema liigutuste koordinatsioon. Ja ilmselt hakkab ta nüüd ka rohkem sööma! Suupisted, mida võib kätte võtta, näiteks küpsised ja kuivikud, julgustavad last iseseisvalt sööma ja aitavad arendada õpitud närimisoskust. Süües määrib laps kindlasti nii ennast kui ka ümbrust, kuid ärge laske sellest end heidutada, sest nii laps õpibki ja arenebki!

Toidus, mis on ettenähtud kogu perele, on tavaliselt liiga palju soola, mistõttu see ei sobi väikesele lapsele. Laps peab saama vähem kui 1/6 sellest soola kogusest, mida võib süüa täiskasvanu. Milupa toidud on valmistatud nii, et nad sobiksid just väikestele lastele. Julgustades last lusikat hoidma ja kruusist jooma, aitate tal arendada koordinatsiooni. Iseseisvalt lusikaga süües määrib ta nii riideid kui ka lauda, kuid iseseisev söömine arendab suurepäraselt tema koordinatsiooni.

Imikueas mitmesuguseid maitseid proovides on ta ka suuremaks kasvades valmis uusi toite proovima.

Esimesel eluaastal

Esimesel eluaastal kasvab ja areneb laps kiiresti: aasta vanusena on tema kaal juba kolm korda suurem, kui sündides. Närimine aitab arendada lapse suulihaseid, ka neid lihaseid, mis on vajalikud rääkimiseks. Esimesel eluaastal võtab laps erinevaid maitseid paremini omaks. See aga ei tähenda, et ta hakkab uut toitu kohe armastama. Mõnikord tuleb lapsele pakkuda sama toitu mitu korda, et ta sellega harjuks. Ka siis, kui laps ei ole valmis pakutut sööma, ärge muretsege, vaid proovige paari päeva pärast uuesti.

Beebid ei ole väikesed täiskasvanud – nad peavad veel kasvama ja arenema. Nad vajavad teistsugust toitu, kui täiskasvanud. Nende menüü peab sisaldama toite, millel on kõrge rasvasisaldus, aga vähe kiudaineid. Milupa toitud on eriliselt kohandatud, et beebid saaksid kätte kõik vajalikud toitained. Kui laps on õppinud lusikaga sööma, võite talle pakkuda toite, mille koostises on väikesed tükikesed, et ta õpiks närima. Närimine aitab tal arendada suulihaseid, mida läheb vaja rääkimiseks.

Aasta vanusel lapsel

Aasta vanusel lapsel areneb väga kiiresti see ajuosa, mis vastutab mõtlemise eest, mistõttu vajab lapse aju peaaegu kaks korda rohkem energiat, kui Teie aju! Sellepärast peab lapse menüü sisaldama toite, mis tagavad vajaliku energia koguse ning vitamiine ja mineraalained. Kasutame Milupa purkide etikettidel erinevat värvi kaasi ja sümboleid, need annavad infot toidu peamistest koostisosadest. See aitab mitmekesistada imiku menüüd.

Milupa toitudes ei ole kasutatud säilitusaineid, nende pika säilivuse tagab õhu eemaldamine enne purgi sulgemist. Kasvades tekkib lapsel soov ise süüa, algul ei määri ta ära mitte ainult oma riideid, vaid ka oma ümbruse, kuid lubades tal ise süüa, aitate lapsel areneda. Kui annate lapsele süüa näiteks õunaviile või porganditükikesi, aitate tal treenida nii koordinatsiooni kui ka mitmekesistada tema toidulauda.

Pakkudes lapsele mitmekesise maitsega erinevatest toitainete gruppidest toite, aitate tal saada kasvamiseks ja arenemiseks vajalikke toitaineid ning harjutate teda mitmekesise toiduga. Ka hilisemas elus võtab ta uusi toite kergemini omaks. Ärge keelake last söögi ajal sõrmi suhu panemast, sest see aitab tal neelama õppida. Laps õpib toitu neelama, proovides sõrmi imeda, just nagu nagu rinnast või pudelist piima imedes.

Et toidu koostist kiiremini ära tunda kasutame Milupa püreedel nii erinevat värvi kaasi kui ka erinevate sümbolitega etikette. Näiteks punane kaas ja punane sümbol etiketil tähendab, et püree koostises on punane liha, rohelise värviga märgistatakse taimse koostisega püreesid. Valides erinevaid värve, pakute lapsele mitmekesisemat toitu.