Miks on köögiviljad lapse toidus vajalikud?

Laps võib algul keelduda mõne köögivilja söömisest, aga ärge andke alla! Mõnikord tuleb lapsele ühte toitu isegi 15 korda pakkuda, et ta lõpuks sellega harjuks. 9 kuu vanune laps vajab iga päev 3-4 puu- ja köögiviljaportsjonit.

Pakkudes lapsele erinevat värvi köögivilju, aitate tal saada mitmeid vajalikke toitaineid. Meie kvaliteedi- ja ohutusnõuete täitmise üks lahutamatu osa on hoolikas tootmisprotsessi jälgimine. Jälgime toidu valmimist puu- ja köögiviljade korjamisest kuni valmissöögi purki panemiseni, seega saame lubada, et Teie lapse lauale jõuavad ainult spetsiaalselt valitud kvaliteetsed puu- ja köögiviljad, mis on kasvatatud meie standardite järgi.

Köögivili on oluline tasakaalustatud toidu osa, andes mitmesuguseid toitaineid. Harjutage last juba maast madalast köögivilju sööma. Köögiviljade valik on lai nii kuju, suuruse, värvi kui ka maitse poolest ning sisaldavad mitmesuguseid toitaineid. Kui laps on juba väiksest peale õppinud köögivilju sööma, harjub ta kasvades uute toitudega lihtsamini.

Lapsele maitseb juba sünnist saadik emapiim, sest selle muudab magusaks emapiimas sisalduv süsivesik, mida nimetatakse laktoosiks. Ka puuviljad on looduslikult magusad, sellepärast on väikestel lastel neid kergem süüa, kui näiteks mitte nii magusa maitsega köögivilju. Olge kannatlik, laps hakkab aja jooksul hea meelega köögivilju sööma, kui pakute neid talle regulaarselt.

Selleks, et tagada lapse tasakaalustatud toitumine, tuleb talle pakkuda mitmekülgset toitu. Milupa püreedes on palju erinevaid köögivilju, et laps saaks nautida erinevaid maitseid. Kõigi köögi- ja puuviljade kasvatamist ja valmistamist jälgitakse hoolikalt, et laps saaks ainult parimat!

Mida rohkem erinevat värvi puu- ja köögivilju pakud, seda erinevamaid vitamiine ja mineraalaineid ta saab. Proovige lisada lapse menüüsse mitmeid värvilisi puu- ja köögivilju iga nädal.