​Meie 5 peamist küsimust ja vastust

Mida teha, kui laps ei taha lusikast süüa? Lusikalt toidu võtmine on Teie lapsele täiesti uus kogemus, seega on täiesti loomulik, et ta on esialgu uue toidu suhtes veidi kahtlustav! Tähtis on lasta lapsel omas tempos tegutseda ja uue toiduga harjuda, kui aeglane see siis ka poleks.

Mõned näpunäited tõrksa sööja julgustamiseks.
  • Valige uue toidu pakkumiseks aeg, kui laps tunneb end vabalt ja erksalt ning ta on end päevaks häälestanud. Jälgige, et kumbki teist ei peaks kiirustama ning saaksite seda uut seiklust koos nautida.
  • Kui talle esimest korda toitu pakute ja ta seda ei võta, ärge sellest heituge. Uue maitse vastuvõtmine ja selle nautimine võib lapsel alles mitmendal katsel õnnestuda. Lihtsalt jätke asi mõneks ajaks sinnapaika ja proovige hiljem uuesti.
  • Kiitke last tubli söömise eest ja julgustage teda hellalt, kui ta süüa ei taha.
  • Lülitage välja teler ja raadio ning viige muud tähelepanu kõrvale juhtivad esemed söögi ajaks eemale. Rahulik ümbrus aitab lapsel käsilolevale toimingule keskenduda.
  • Ärge muretsege, kui laps sööb mõnel päeval vähem, kui tavaliselt. Tema isu võib-olla erinevatel päevadel erinev.
Kas kodus valmistatud imikutoit on ohutu?

Kui järgite kodus imikule toitu valmistades mõningaid lihtsaid hügieenireegleid, on see suurepärane, kui valmistate toitu ise! Eriline hool on vajalik sellepärast, et imiku immuunsüsteem on veel arenemas ja nakkustele vastuvõtlikum.

  • Enne ja pärast toidu valmistamist peske alati käsi, olge eriti ettevaatlik toore liha käsitsemisel.
  • Kasutage toore liha, kala või puuvilja ja aedvilja jaoks alati eraldi nuge, lõikelaudu ja muid nõusid.
  • Puhastage kõik vahendid, mida imiku toidu valmistamiseks ja serveerimiseks kasutate, enne ja pärast kasutamist. Peske neid põhjalikult kuumas nõudepesulahusega vees ja peske pärast uuesti käsi.
Kas laps vajab pärast lisatoiduga alustamist vähem piima?

Alguses sööb imik vaid väikseid lisatoidu koguseid, kui sedagi! Piim jääb endiselt põhitoiduks ja seepärast peaksite andma talle endiselt tavapärase koguse piima nii päeval, kui ka öösel.

Kui laps hakkab rohkem lisatoitu sööma, märkate, et ta ei soovi enam nii palju piima, kuna tema isu on lisatoiduga juba osaliselt rahuldatud. Laps tunneb vaistlikult, millist toitu ta vajab, seega laske tal endal otsustada. Imiku tavapärane piim, kas rinnapiim või piimasegu, peaks jääma esimesel eluaastal Teie lapse põhitoiduks. Kuuma ilma või erilise janu korral võite anda talle ka eelnevalt keedetud ja jahutatud vett.

Kas peaksin olema teatud toitudega ettevaatlik, kui meie peres esineb allergiat?

Jah. Kui peres on allergiat (nt heinapalavik või toiduallergia), on olemas suurem oht, et see võib tekkida ka beebil. Tähtis on alustada ühe uue toidu pakkumisega korraga ja võimalikult vähe allergeene sisaldava toiduga, nt beebiriis ja erinevad juur- ja puuviljad. Toidud, mis suurema tõenäosusega allergiat põhjustavad on lehmapiim, nisu, munad, seemned, kala ja koorikloomad, need toidud tuleks jätta lisatoitmise hilisematesse staadiumidesse. Kui muretsete, võite jätta iga uue toidu pakkumise vahele 5 päeva pikkuse pausi, kuna sel viisil märkate allergiat ja saate aru, milline toit selle põhjustas.

Kas võin anda oma lapsele iga päev purgitoitu?

Kindlasti on kodus värskelt valmistatud toit lapsele parim, aga Milupa purgitoidud on tervislik ja mugav alternatiiv. Kõik Milupa imikutoidud on valmistatud lastele sobivatest koostisosadest ja ilma igasuguste kunstlike säilitusainete, värvainete ning maitseaineteta. Toitudele ei lisata soola. Kui lasta imikul harjuda mitmesuguste maitsete ja tekstuuridega, muu hulgas ka erineval moel valmistatud värske toiduga, vähendab see ohtu, et lapsest saab hiljem valiv sööja. See teeb lihtsamaks kõigi elu – eriti Teie oma! Kui Teil on imiku toitmise kohta veel küsimusi, aitavad meie nõustajad Teid meelsasti.

Kas on veel küsimusi?

Kui soovite imiku toitmise kohta veel midagi teada, helistage meie nõuande telefonil 800 3663 või esitage meile küsimus meiliaadressil: info@milupa.ee.