10 nõuannet nutikaks töötamiseks kodus

Rääkides pereelu korraldamisest, jagab Milupa teiega nõuandeid, mis on inspireeritud klassikalisest juhtimisteooriast ja muustki, et aidata optimeerida koroonaviiruse kriisi ajal kodus veedetud aega. 

1. Tunnistage endale, et asjad on vaja ümber korraldada.
2. Istuge kogu perega laua taha ja koostage plaan. 
3. Määratlege kõigi pereliikmete vajadused ja võimalused.

 

4. Toetage kõiki: motiveerige ja kaasake kõiki, andes ülesandeid ja innustust.

Rääkides isiklikust käitumisest, peame kõik olema tähelepanelikud olukordade suhtes, mis võivad meil üle pea kasvada püüdes planeerida oma aega ajal, kui tuleb kodus püsida. 

5. Püüdke mitte liiga palju kohustusi võtta ega end ülesannete ja kohustustega üle koormata.
6. Otsige võimalusi rohkem delegeerida. Lastele meeldib kasulik olla, andke neile kergemaid töid, kasvõi mängulises võtmes – on tore, kui neil on tegevust. 
7. Suunake oma ellujäämisinstinkte; usaldage oma sisemist häält ja ärge laske end ümbritsevast negatiivsusest ning „mürast” mõjutada.
8. Olge avatud uutele väljakutsetele ja huvidele. Nüüd on selleks õige aeg! 
9. Tunnistage, et teil on ka enda jaoks aega vaja. 

Kui te enda eest ei hoolitse ega leia aega puhkamiseks, liikumiseks või lihtsalt omaette olemiseks, väheneb teie võime pereeluga toime tulla ja lähedased tunnevad selle tagajärgi. 

10. Inimesed on sotsiaalsed olendid ja me vajame lähedust ning füüsilist kontakti.

Kuigi sotsiaalne eraldumine ja distantsi hoidmine on oluline, nagu Terviseamet soovitab, võime seda kompenseerida, pöörates füüsilist tähelepanu neile lähedastele, kes meiega koos on. Kallistused, musid ja mõnus seljamassaaž on kõik olulised asjad, mis aitavad praegu emotsionaalset tasakaalu tagada. Tänu meie käsutuses olevale tehnoloogiale on meil palju võimalusi teiste pereliikmete ja sõpradega ühenduses püsimiseks. Olgu siis tegemist vanavanematega, kes saavad lastele unejuttu lugeda, või lihtsalt suhtlemisega videokõne kaudu – see kõik tekitab tunde, et oleme ühenduses ja meist hoolitakse.